• ZWCAD
  • 2D, 3D un BIM – kāda atšķirība?
2D, 3D AND BIM

2D, 3D un BIM – kāda atšķirība?

Kas attiecas uz projektēšanas programmatūru, izvēle ir bezgalīga. Lai apmierinātu daudzu profesionāļu vajadzības, nozare nodrošina programmatūras risinājumus 2D, CAD un BIM projektēšanai. Kādas ir katra veida stiprās puses un kuru no tām vajadzētu izmantot kādam darbam?

Varam klasificēt šadi:

  • 2D rīki galvenokārt paredzēti līniju rasējumiem
  • 3D modelēšana ir paredzēta telpu un objektu veidošanai
  • BIM tiek izmantots ēkas projektēšanai un dokumentācijas sagatavošanai.

Izskatīsim detalizēti!

2D CAD

Neatkarīgi no projekta lieluma vai nozares, jebkura tehniskā rasējuma pamatelements parasti ir CAD programmatūra. CAD nozīmē Computer Aided Design, kas nozīmē, ka tehniskos rasējumus, kas līdz 80. gadiem tradicionāli tika izveidoti manuāli, tagad “palīdz” programmatūras risinājumi, lai palielinātu produktivitāti un ātrumu, taču, visticamāk, ja jūs to lasāt, jūs to jau zinājāt. … Droši vien jūs arī sākāt savu karjeru, mācoties uzzīmēt līnijas datora ekrānā. Līdz šai dienai CAD ir nozarē visbiežāk izmantotā 2D zīmēšanas metode, un lielākajai daļai biroju ir dažu CAD programmatūras produktu kopijas.

zwcad spain

Tipisks CAD interfeiss un saturs. ZWCAD Spānija

Ilgu laiku CAD jēdziens nozīmēja AutoCAD produktu saimi. Pēdējos gados parādījās daudz alternatīvu projektēšanas produktu, tostarp ZWCAD un GstarCAD. Šo produktu galvenā pievilcība ir vienveidība: tie nodrošina tos pašus CAD rīkus un komandas (polilīnija, slīpums, intensīva slāņu izmantošana utt.) valodu un kultūru, ko profesionāļi jau zina un vienmēr meklē. Stiprā puse šeit ir tā, ka jums nekas nav jāapgūst no jauna, ja pārejat no vienas programmatūras uz citu – ja iepriekš esat izmantojis vienu CAD produktu, iespējams, ka sākt strādāt jaunā programmatūrā būs tīrais nieks …

Lai gan daži CAD produkti piedāvā arī 3D iespējas, lielākā daļa CAD produktu joprojām koncentrējas uz 2D plānu un līniju rasējumu izveidi. Arī CAD produkti specializējas, un ir daudz izstrādājumu, kas pielāgoti arhitektūras, elektrotehnikas, ainavu dizainam, pilsētas plānošanai un desmitiem citu jomu. CAD pamatā ir visur, kur nepieciešami tehniskie rasējumi. CAD ir lieliski piemērots dokumentēšanai, taču, ja jums ir nepieciešami renderēti vizuālie materiāli, jums nedaudz jāapgūst 3D modelēšana.

Kāpēc izvēlēties 2D CAD programmatūru? Priekšrocības:

  • Izmaksas: 2D CAD programmatūra ir ļoti rentabla; prasa diezgan zemus sākotnējos ieguldījumus.
  • Viegli izmantot: sastādīšanas koncepcijā tiek izmantoti labi zināmi rīki.
  • Saderība: saglabājot rasējumus DWG formātā, jūs varēsiet apmainīties ar datiem ar citiem.

Trūkumi:

  • 3D iespējas ir ierobežotas.
  • Izmaiņas plānos ir laikietilpīgs process.
  • Atkārtoti rasēšanas uzdevumi, izmantojot tās pašas pamata rediģēšanas komandas, piemēram, apgriešana, pagarināšana utt.
  • Nav vienkārša veida, kā automātiski izveidot 3D modeli, pamatojoties uz 2D rasējumiem.

3D MODELĒŠANA

Tātad, kas notiek, ja jums patiešām ir nepieciešams 3D? It īpaši, ja jūsu gala mērķis ir izveidot apmetumus vai jums ir vajadzīgi modeļi, kuros lietām ir būtība un masa, jums jāspēj modelēt 3D telpas un objekti. 
Par laimi, šādiem mērķiem ir daudz produktu – SketchUp, Blender, 3ds Max utt. Darbplūsma ir vienkārša, bet spēcīga. Tad mēs uzklājam materiālus un iestumjam savu modeli renderēšanā. Šādi rīki ir lieliski piemēroti arhitektūras, interjera, ainavas vai produktu dizainam, vai būtībā jebkurai vietai, kur ir nepieciešami datora ģenerēti attēli. Atkal, pamatojoties uz nepieciešamo, jums ir pielāgots risinājums produktu dizainam, filmu nozarei utt.

fredoportrait-sketchup-autocad-software-cad

Darbībā pazīstams 3D modelētājs SketchUp. Vienkārši, tomēr spēcīgi rīki 3D modeļu izveidošanai. 

Tomēr 3D modelēšana galvenokārt attiecas uz izskatu, nevis uz produkta datiem. Ja vēlaties pievienot informāciju saviem modeļiem, jums būs nepieciešams BIM.

Kāpēc 3D modelēšanas programmatūra? Priekšrocības:

Spēcīgas 3D iespējas:

  • dizaina idejas ir ļoti viegli realizēt;
  • Intuitivitāte: rasēšanas, morfēšanas un modelēšanas rīkus ir diezgan viegli saprast;
  • Saderība: lielākā daļa 3D modelētāju pierasto failu formātu: OBJ, SKP, FBX utt.

Trūkumi:

  • Ierobežots 2D: ja jums ir nepieciešami 2D stāvu plāni, sadaļas vai detaļas, ir nepieciešami papildu programmatūras risinājumi.
  • Neapstrādā datus: lai datus pievienotu saviem modeļiem, jums būs nepieciešami papildu risinājumi.

LABI, UN KAS IR AR BIM?

Vispirms parunāsim par datiem: būvniecības nozarē, iespējams, nepietiek ar 2D rasējuma vai 3D modeļa izgatavošanu. Ideāli, ja viss dzīves cikls (projektēšana, celtniecība, ekspluatācija, nojaukšana) ir “bruģēts” ar datiem un informāciju, kurai vienmēr jābūt pieejamai visām ēkas projektā ieinteresētajām pusēm. Arhitektiem tas nozīmē, ka mums ir nepieciešams ne tikai modelēt ēku, bet arī jāstrādā ar visu veidu specifikācijām un datiem (būvniecības grafiki, informācija par izmantotajiem materiāliem, projekta datu parametri un daudzas citas sīkas lietas), kas mums jāpievieno saviem modeļiem – un BIM to faktiski dara.
BIM nozīmē Building Information Modeling, un tā nav programmatūra, bet gan datu pārvaldības veids, informācijas glabāšanas un standartizēšanas metode, kuru var lasīt citi profesionāļi (citi arhitekti, interjera dizaineri, EP deputāti utt.), pat ja viņi izmanto dažādas programmatūras platformas.

BIM_model_import-3

Ēkas modelis, kas saglabāts IFC formātā, tiek importēts no vienas BIM programmatūras (BIMvision) uz citu (ARCHLine.XP). Ievērojiet, kā tiek saglabāta ģeometrija un informācija.

Kāpēc izvēlēties BIM programmatūru? Priekšrocības:

  • BIM ir nākotne: būvniecības nozare virzās uz šo ceļu.
  • Pilnībā integrēta darbplūsma: projektā veiktās izmaiņas parādās visos skatījumos.
  • Laika ietaupījums: nepieciešams mazāk laika, lai veiktu nogurdinošus zīmēšanas darbus.
  • Spēja vadīt “reālos” projektus: BIM ir noderīgs katram projektam, lai sasniegtu optimālu rezultātu 3D modeļa attēlojumā un daudzuma pacelšanā.
  • Sadarbība: viegli apmainīties ar datiem un modeļiem.

Tajā pašā laikā BIM risinājumiem vajadzētu ļaut profesionāļiem izmantot savas esošās CAD zināšanas (un failus) un 3D modelēšanas pieredzi, pretējā gadījumā neviens nevarētu sagaidīt, ka lietotāji pametīs visu, ko zina, un apgūs jaunu metodi. Tāpēc BIM vajadzētu dot jums datu spēku, bet tajā pašā laikā tam vajadzētu izskatīties un justies kā jau pazīstamām programmām.

Izmēģiniet ARCHLINE.XP

Tāpat kā ar CAD un 3D modelēšanu, tiem, kuri meklē BIM risinājumus, ir daudz programmatūras izvēles. ARCHLine.XP izceļas no BIM produktu pūļa, jo tas intensīvi izmanto tradicionālās CAD rasēšanas un 3D modelēšanas prakses, padarot pāreju uz BIM par nemanāmu pieredzi. Lūk, dažas lietas, ko nodrošina ARCHLine.XP 2021:

Neatkarīgi no video minētā jūs varat arī paļauties uz šiem noderīgajiem rīkiem:

  • Intuitīva ēkas projektēsana, izmantojot instrumentus sienām, jumtiem, kāpnēm utt. daudzstāvu ēkās.
  • Spēja importēt daudz dažādu failu formātu.
  • Tehniskā dokumentācija: stāvu plāni, sekcijas, pacēlumi, zemes gabalu izkārtojumi.
  • 3D modelēšana: ātri konceptuāli ēku modeļi, bēniņi, slaucīšana, jūs to nosaucat.
  • Interjera dizaina iezīmes: flīžu ieklāšana, vannas istabas, virtuves dizains un parametru skapju veidotājs.
  • Iebūvēta renderēšana, lai jūs varētu vizualizēt savus plānus bez nepieciešamības iegādāties citu programmatūras produktu.

Kāpēc gan nepamēģināt?

Jūs varat lejupielādēt 30 dienu izmēģinājuma versiju šeit.