CYPE Connect
StruBIM Steel ir programma, kas izstrādāta, lai izveidotu un uzturētu BIM modeļus konstrukciju tērauda detaļām. Šī programma ļauj lietotājiem izveidot precīzu BIM modeli, kas ietver nepieciešamos elementus (sekcijas, plāksnes, skrūves, sadurmetinājumus un stiprinājumus), lai noteiktu struktūru. . Rezultātu izvadīšanai programma nodrošina veikala rasējumus DSTV formātā.
CYPE Connect
CYPE Connect ir rīks savienojumu modelēšanai, analīzei un koda pārbaudei tērauda un koka konstrukcijās, izmantojot galīgo elementu metodi. Programmā ir iekļauts OpenSees© analīzes dzinējs, kas izstrādāts Kalifornijas Universitātē Bērklijā, lai veiktu pilnīgas analīzes. Papildus projektiem un pārbaudēm, CYPE Connect ir rīks lapu ģenerēšanai ar detalizētiem savienojumu rasējumiem.
Programmas atbalstītās darbplūsmas
CYPE Connect piedāvā dažādas darbplūsmas iespējas, jo tas ir Open BIM rīks un ir savienots ar BIMserver.center platformu.
- Atsevišķu savienojumu modelēšana, analīze un grafiskā informācija tiek pilnībā veikta pašā programmā
- Tērauda konstrukcijas importēšana, kas iepriekš tika analizēta CYPE 3D
- Tērauda konstrukcijas importēšana, kas iepriekš tika analizēta CYPECAD
- Konstrukciju tērauda modeļu importēšana IFC formātā, izmantojot IFC augšupielādētāju
- Ar citiem rīkiem izstrādātu struktūru importēšana, izmantojot StruBIM augšupielādētāju
- Struktūru importēšana no ETABS® ģenerēta XML faila
StruBIM Steel ietver visus rīkus no CYPE Connect kā daļu no savienojuma modelēšanas opcijām, kā arī citas iepriekš minētās iespējas. Tas vēl vairāk nosaka šīs mijiedarbības priekšrocības: CYPE Connect savienojumus var saglabāt vietējā bibliotēkā un importēt StruBIM Steel un otrādi.
Darba vide
CYPE Connect darba vide atbilst citu CYPE modelēšanas rīku stilam.
Augšējā rīkjoslā ir galvenās funkcijas projektu bibliotēku izveidei, analizējamo mezglu izveidei un pārvaldībai, kā arī savienojumu rediģēšanai un analīzei.
Modeļa apskates laukums atrodas galvenā interfeisa labajā pusē un ļauj lietotājiem izvēlēties analizējamos savienojumus, kā arī skatīt visus projekta elementus 3D formātā.
Projektā esošo mezglu saraksts atrodas kreisajā pusē. Jebkurš 3D modelī atlasītais elements tiek iezīmēts sarakstā un otrādi. Programma arī informē lietotājus par katra savienojuma statusu, izmantojot brīdinājuma simbolus.
Apakšējā kreisajā stūrī tiek parādīts detalizēts sarakstā vai 3D modelī atlasītā mezgla skats.
Darba sākšana
CYPE Connect ļauj lietotājiem strādāt gan veidojot jaunus mezglus un manuāli ievadot spēkus un kombinācijas, gan importējot strukturālos BIM modeļus, kurus programma interpretēs, lai automātiski ģenerētu mezglus. CYPE Connect var importēt tērauda un koka konstrukciju mezglus un spēkus, kas izstrādāti CYPECAD un CYPE 3D.
Projekta raksturlielumu noteikšana
Galvenās rīkjoslas grupā “Projekts” var definēt šādus projekta datus:
Savienojuma analīzē izmantotā koda izvēle
Kā alternatīvu StruBIM Steel veicamo savienojumu detalizācijai, programma lietotājiem piedāvā arī iespēju analizēt savienojumus, izmantojot CYPE Connect, kas darbojas kopā ar StruBIM Steel, ja vien abas programmas ir iekļautas licencē. Šajā gadījumā dažādu projekta materiālu dizaina kodu izvēle tiek veikta logā “Kodi”.
Programmā pieejamie kodi:
Tērauds:
ABNT NBR 8800:2008
AISC 360-16 (LRFD)
BS 5950-1:2000
Código Estructural
EAE 2011
Eirokodekss EN 1993
IS 800:2007
Kokmateriāli:
Eirokodekss EN 1995
Betons:
Eirokodekss EN 1992
ACI 318M-19
Materiālu bibliotēka
CYPE Connect ļauj savās materiālu bibliotēkās saglabāt šādus projektā izmantoto materiālu raksturlielumus:
Tērauda veidi sekcijām un plāksnēm
Projekta sekciju un lokšņu izgatavošanai nepieciešamo tēraudu var saglabāt programmas bibliotēkā, ievadot atsauci, aprakstu, elastības moduli, Puasona koeficientu, termiskās izplešanās koeficientu, vienības svaru, tecēšanas robežu un lūzuma robežu. Ir arī iespēja precizēt pretestības kritērijus atkarībā no materiāla biezuma.
Tērauda veidi skrūvēm
Projektā esošo skrūvju raksturošanai nepieciešamo tēraudu var saglabāt programmas bibliotēkā, ievadot atsauci, aprakstu, elastības moduli, tecēšanas robežu un lūzuma robežu. Ir arī iespēja precizēt uzgriežņu un paplāksņu materiālus.
Enkuru tērauda veidi
Projekta enkuru raksturošanai nepieciešamo tēraudu var saglabāt programmas bibliotēkā pēc atsauces, apraksta, elastības moduļa, tecēšanas robežas un lūzuma robežas ievadīšanas. Ir arī iespēja precizēt uzgriežņu un paplāksņu materiālus.
Betona veidi
Programmu bibliotēkā var saglabāt arī izmantotos betona veidus. Lai to izdarītu, jāievada atsauce, apraksts, spiedes stiprība, spiedes deformācija betonā pie maksimālās slodzes un betona galīgā spiedes deformācija.
Kokmateriālu veidi
Konstrukciju koka elementu izgatavošanai nepieciešamos kokmateriālus var saglabāt programmas bibliotēkā, ievadot tā atsauci, aprakstu, veidu, raksturīgo blīvumu un citus ar tā mehānisko pretestību saistītus datus. Programmā ir iekļauts vednis, kas ļauj ērti ievadīt visbiežāk sastopamos kokmateriālu veidus dažādiem lietojumiem.
Materiāli dībeļiem
Dībeļu raksturošanai nepieciešamos materiālus var saglabāt programmas bibliotēkā, ievadot to atsauci, aprakstu, elastības moduli, tecēšanas robežu un lūzuma robežu. Programmā ir iekļauts vednis, kas ļauj ērti ievadīt visbiežāk sastopamos kokmateriālu veidus dažādiem lietojumiem.
Materiāli skrūvēm
Skrūvju raksturošanai nepieciešamos materiālus var saglabāt programmas bibliotēkā, ievadot to atsauci, aprakstu, elastības moduli, tecēšanas spēku un lūzuma robežu. Programmā ir iekļauts vednis, kas ļauj ērti ievadīt visbiežāk sastopamos kokmateriālu veidus dažādiem lietojumiem.
Atšķirība no
citiem BIM
Izmantojot atvērtos standartus un programmatūras izstrādes metodoloģiju, kas veicina nepārtrauktu attīstību un mērogojamību, ikviens profesionālis var viegli iemācīties izmantot mūsu rīkus un kombinēt tos atbilstoši savām vēlmēm.