"GUDRĀKI" DWG RASĒJUMI BIM PROJEKTIEM

LABĀKĀ CAD PROGRAMMATŪRA, LAI DOKUMENTĒTU REVIT UN IFC PROJEKTU DWG

DWG UZ BIM PROGRAMMĀ ARES COMMANDER

Izmantojiet BIM inteliģenci, lai automatizētu CAD rasējumu izstrādi

Tehniskās informācijas apjoms un sarežģītība būvniecības projektos palielinās līdz ar 3D, BIM un simulācijas ieviešanu. DWG CAD rasējumus var izmantot, lai dokumentētu šos projektus ar augstāku detalizācijas līmeni un koncentrētu uzmanību uz konkrētiem skatiem un entītijām.

Ar ARES Commander var importēt un skatīt Revit un IFC failus, bet interesantākais – no tiem izvilkt 2D rasējumus, izvilkt BIM informāciju tabulās un uzzīmēt papildus CAD detaļas virs BIM projekta iegūtās ģeometrijas.

DWG FOR BIM

Importējiet .RVT vai .IFC modeļus

Importējiet RVT 2011 uz RVT 2021 (Revit faila formāts) vai IFC 2×3, 4, 4×1, 4×2 un 4×3 (atvērts BIM apmaiņas formāts) savos DWG failos.

Filtrēt BIM informāciju

Izfiltrējiet nepieciešamo informāciju no BIM projekta un izlasiet BIM objekta rekvizītus.

BIM DWG

Ekstrakta un zemes gabala īpašības

Izvelciet BIM objektu rekvizītus tabulās vai eksportējiet uz Microsoft Excel (piemēram, izmaksu aprēķināšanai).

Atsvaidziniet DWG, pamatojoties uz BIM

Tiklīdz projekts ir atjaunināts, atsvaidziniet ģenerēto rasējumu ģeometriju ar jaunām BIM projekta versijām. Tādējādi jūsu DWG faili tiek viegli atjaunināti ar BIM modeli.

Automātiski ģenerējiet 2D rasējumus

Izņemiet 2D rasējumus no BIM projekta un pievienojiet papildu DWG saturu.

ARES Commander BIM rasēšanas funkciju svarīgākie punkti

Noklikšķiniet uz jebkuras no tālāk norādītajām tēmām, lai pārietu uz atbilstošo sadaļu

Priekšrocības, kas saistītas ar BIM pievienošanu DWG, izmantojot ARES Commander

BIM modeļi paši par sevi ir informācijas okeāni

Speciālie DWG CAD zīmējumi palīdz sakārtot šo sarežģītību, veidojot loģisku un praktisku dokumentāciju, sniedzot specifikācijas, lai koncentrētos uz svarīgām projekta detaļām, un ļauj uzņemties saistības, kas ir būtiskas juridiskajai atbildībai, vienošanās panākšanai un apstiprināšanai.

ARES Commander BIM funkcijas ļauj piekļūt, vizualizēt un izprast BIM datus visās detaļās. BIM rīku komplekts atvieglo daudzuma pacelšanu, ļauj precīzi automātiski ģenerēt DWG rasējumus tieši no BIM modeļa, kā arī uzzīmēt atlasītos elementus, grupas un entītijas. Tā kā DWG CAD programmatūra ir pilnībā aprīkota, tā ļauj papildus pievienot CAD detaļas tieši DWG rasējumos.

Ātrāka rasējumu izgatavošana ar augstāku detaļu līmeni

Ļoti detalizētus 2D rasējumus ir daudz vieglāk novērtēt un apstiprināt nekā 3D BIM failus, kuros informācija ir paslēpta īpašumos, kas ir vēl viens būtisks iemesls, kāpēc būvniecības projekti tiek dokumentēti ar DWG tehniskajiem rasējumiem: ar klientiem vai partneriem koplietotie faili ir juridiska atbildība.
Izmantojot rasējumus, varat sakārtot tehnisko informāciju loģiskā un praktiskā veidā. Zīmējumi palīdz koncentrēties uz svarīgām detaļām. Viņi precizē, kas ir apņēmies un apstiprināts, lai pareizi izpildītu projektu.

Viedi un inteliģenti DWG zīmējumi
no BIM failiem, izmantojot ARES Commander

BIM un CAD ir divi procesi, kas bieži darbojas paralēli, sekojot vai atkārtojot viens otram, bet tomēr – dažkārt sāpīgi atvienoti, kā rezultātā ir nepieciešams laikietilpīgs jau esošo CAD rasējumu manuāla pārstrādāšana, t.i., kad mainās projekta izmēri vai BIM modelis. tiek atjaunināts detalizēti.

BIM rasējumu funkcijas programmā ARES Commander

Importējiet RVT un IFC projektus savā DWG failā

BIM navigators ļauj importēt gan .rvt (Autodesk Revit(R) faila formāts), gan .ifc (IFC — Industry Foundation Classes) failus. Jūs pat varat apvienot BIM informāciju no vairākiem failiem un vizualizēt rezultātu 3D formātā.

Izpētiet BIM informāciju

Izmantojiet BIM navigatoru, lai izpētītu savu BIM projektu būvniecības koku ar visām disciplīnām, klasēm, veidiem, objektiem un daudz ko citu. Jūs varat vizualizēt BIM projektu 3D formātā, un BIM objekti tiks izcelti, kad tie tiks atlasīti BIM navigatorā.

BIM Properties Palette

Atlasiet vienu vai vairākus BIM objektus un izlasiet to detalizēto BIM informāciju. Jūs varat tos atlasīt no BIM modeļa vai BIM navigatora. Pat BIM rasējumos 2D ģeometrija saglabā asociativitāti ar BIM īpašībām, un jūs varat nolasīt šādu informāciju no paletes.

Piekļuve šādai informācijai ievērojami palīdzēs CAD lietotājam izprast projektu un, savukārt, uzlabot rasējumus.

BIM Filtri

Izveidojiet un saglabājiet papildu filtrus, lai izolētu tikai to BIM informāciju, kas attiecas uz jūsu BIM rasējumiem. Apvienojiet tādus kritērijus kā disciplīna, iezīme, klase, objektu tips…

BIM datu ieguve

Izņemiet BIM datus no objektu atlases. Izvilktos datus var ievietot kā tabulu zīmējumos vai eksportēt uz .csv failu, lai turpinātu darbu izklājlapā.

Lietošanas gadījumi ietver BOM (Materiālu rēķinu), apsekojumus, daudzuma pacelšanos, izmaksu aprēķinus un daudz ko citu.

Ērti izveidojiet stāvu plānus, griezumus un pacēlumus un automatizējiet rasējumus

Zīmēšanas automatizācija var ietaupīt dārgo laiku. Papildus entītijām, kas ģenerētas no BIM modeļa, ARES Commander automatizē nogurdinošus uzdevumus, piemēram, norāžu ievietošanu, lai atsauktos uz citiem rasējumiem, simbolisku grafiku, piemēram, durvju vai šūpoles simbolu, ievietošanu un lapu konfigurēšanu ar vairākiem skatiem.

Pievienojiet papildu informāciju un saturu, izmantojot savas CAD prasmes

Izmantojiet pilnu ARES Commander CARD funkcionalitāti, lai izstrādātu un pievienotu papildu informāciju un saglabātu projektus DWG formātā.

Kārtojiet skatus, izmantojot izkārtojumus

Ērti veidojiet izkārtojumus ar vairākām lapām: katrs BIM zīmējums attēlo detalizētu BIM modeļa skatu, ko var novietot pareizajā mērogā uz izkārtojuma lapas. Pēc tam katru lapu var konfigurēt ar vairākiem skata portiem.

Izkārtojumi ir gatavi drukāšanai un darbojas tieši tāpat kā jebkurā citā DWG failā. Ja kopīgojat savu DWG failu ar kādu, kas izmanto citu CAD programmatūru, viņš varēs lasīt jūsu DWG failu un redzēt tieši tādus pašus izkārtojumus.

Tomēr ARES Commander priekšrocība ir tāda, ka jūsu izkārtojumi saglabā asociativitāti ar BIM modeli un tāpēc tos var atjaunināt, importējot jaunu BIM versiju.

Samaziniet pūles, lai atjauninātu rasējumus, kad tiek modificēts BIM

BIM un CAD bieži ir divi procesi, kas darbojas līdzās. Bet jūs noteikti nevēlaties palaist garām nevienu nelielu atjauninājumu vai pārtaisīt visus savus zīmējumus atkal un atkal…

Izmantojot ARES Commander, varat atkārtoti ielādēt iepriekš importētos BIM projektus un atjaunināt savus rasējumus. Tiks atjaunināta 2D ģeometrija jūsu BIM rasējumos, kā arī visi iepriekš izveidotie izkārtojumi. Turklāt visas CAD entītijas, kuras pievienojāt augšpusē, lai komentētu un zīmētu informāciju, paliks nemainīgas.

BIM Materiālu kartētājs

Automatizējiet 2D entītiju stilu ar jauno materiālu kartētāju, konfigurējot noteikumus, kas pielāgo un harmonizē entītiju stilus BIM rasējumos atbilstoši jūsu vēlmēm. Vārdu kartēšanas saskarne “Iestatīt vienu reizi/izmantot katram zīmējumam” drīz ļaus jums piešķirt materiāliem noteiktu krāsu, lūku vai grafisko stilu.

BIM marķējumu automatizācija

Tā kā BIM rasējumi saglabā visu BIM informāciju par objektiem, mēs varam izmantot šo informāciju, lai automatizētu nogurdinošākus uzdevumus.

Izmantojot BIM etiķetes, jūs varat atlasīt vienu vai vairākus objektus un automatizēt uzlīmju ģenerēšanu, kas satur noteiktu informāciju, kas iegūta no BIM rekvizītiem. Tādējādi jūs varat atlasīt visus logus un katram izveidot etiķeti, norādot izmērus, kāpumu un veidu.

Interesantākais ir tas, ka BIM etiķetes tiks automātiski atjauninātas, kad tiek atsvaidzināts BIM modelis.

Viedie BIM izmēri

Tāpat kā attiecībā uz BIM etiķetēm, BIM objektu intelektu var izmantot, lai izveidotu viedāka veida izmērus.

Izmantojot BIM dimensijas, varat atlasīt vairākas entītijas un ģenerēt ļoti ātri saskaņotas dimensijas. Piemēram, tās varētu būt visas konkrētas sienas vienības. Ja tiek atjaunināts BIM modelis, tiks atjaunināta ne tikai jūsu BIM rasējuma ģeometrija, bet arī šie BIM izmēri.