• Renga BIM
  • Renga BIM jaunās 4.4 versijas apskats

Renga BIM jaunās 4.4 versijas apskats

Renga programmatūras produktu komanda ir ļoti priecīga paziņot par Renga 4.4 izlaišanu visiem mūsu pašreizējiem un nākamajiem lietotājiem. Jaunākajā Renga versijā mēs ieviesām parametru objektus zemas strāvas sistēmās, tekstūras materiālos un režģa līnijas, kas importētas un eksportētas uz IFC. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kas jauns Renga 4.4.
Pirms diviem gadiem Renga izstrādes komanda ieviesa efektīvu rīku komplektu MEP sistēmu projektēšanai. Ūdens un kanalizācijas inženieri bija pirmie, kas novērtēja bagātīgas MEP modeļu dizaina iespējas. Nedaudz vēlāk Renga BIM sistēmu atklāja apkures un ventilācijas inženieri. Visbeidzot, arī vājstrāvu sistēmu inženieri var izmantot mūsu programmatūru, jo mūsu izstrādes komanda ir ievērojami paplašinājusi elektrisko sistēmu funkciju sarakstu. Ir pievienotas jaunas elektroinstalācijas piederumu kategorijas, tostarp: durvju zvans, dūmu detektors, liesmas detektors, siltuma detektors, manuālais izsaukuma punkts, spiedpogas statnis, trauksmes sirēna un barošanas sistēma (1. attēls).

1. attēls. Ugunsgrēka trauksmes sistēma

Lietotāji var iegūt visus šos objektus, kas piešķirti ar materiāliem, kopējiem izmēriem, savienojuma punktu atrašanās vietu un pievienot īpašības, piemēram, norādīt ražotāju un piegādātāju.
Inženieru jauno funkciju saraksts šeit neapstājas. Elektriskā sadales paneļa stilā tagad ir dažādas trauksmes paneļa ierīces, tostarp: vadības panelis, displejs un vadības bloks un adresējams releja modulis. Ir vērts atzīmēt, ka lietotāji trauksmes paneļa ierīcēm tagad var piešķirt sistēmas piešķiršanas kategorijas, piemēram, Apgaismojuma ķēde, Barošanas ķēde, Citas elektriskās sistēmas (2. attēls).

2. attēls. Signalizācijas paneļa ierīces modelī un zīmējumā ar simbola detalizācijas pakāpi

Izmantojot pilnu informācijas modeli, vājstrāvu sistēmu inženieri tagad var ģenerēt nepieciešamos grafikus, rasējumus atbilstoši dažādiem LOD līmeņiem un eksportēt modeļus IFC formātā.

3. attēls. Automātiskās ugunsgrēka trauksmes sistēmas fragments

Arhitekti var atrast arī vairākas ērtas un noderīgas jaunas funkcijas. Jaunais izlaidums nodrošina viņiem iespēju uz materiālu virsmas piešķirt ne tikai nesen ieviestās vektoru izšķilšanās, bet arī faktūras (4. attēls).

4. attēls. Modeļi, kas piemēroti vizuālajam stilam Textured

Jūs varat lejupielādēt tekstūras PNG, JPG un JPEG formātos. Jāatzīmē, ka faktūras var attēlot ne tikai 3D skatā, bet arī zīmējumos (5. attēls).

5. attēls. Tekstūra zīmējumos

Renga 4.4 piedāvā vairākas jaunas funkcijas arī strukturālajiem inženieriem. Tagad viņi var kontrolēt to plākšņu, kolonnu un siju attēlojumu, kas ir displeja stila mezglu daļa. Šī funkcionalitāte ir ārkārtīgi svarīga, veidojot strukturālo elementu izkārtojumus plānos un sadaļās atbilstoši dažādiem LOD līmeņiem (6. attēls).

6. attēls. Asambleju redzamība tika pielāgota displeja stilā, lai iegūtu struktūru izkārtojumus

Jaunais Renga 4.4 izlaidums ļauj arhitektiem, dizaineriem un inženieriem paralēli sadarboties projektā. Atgādināsim, ka sadarbības serveris Renga tika ieviests pagājušā gada decembrī. Viens no mūsu galvenajiem mērķiem ir paplašināt sadarbības iespējas Rengā. Un mūsu izstrādātāji šajā nodaļā iesaiņo spēcīgu perforatoru, vienlaikus īstenojot sadarbību vienā tabulā. Šī sadarbība tika īstenota pēc analoģijas ar Google Tables. Vairāku lietotāju tabulas rediģēšanu var veikt dažādās šūnās (7. attēls) vai vienā šūnā, vienam lietotājam to aizpildot ar tekstu, bet otram konfigurējot formatējumu.

7. attēls. Sadarbība tajā pašā tabulā vienlaikus

Strādājot pie lieliem projektiem, kas sastāv no vairākām ēkām vai objektiem, modeļa koordinācijai ir izšķiroša nozīme. BIM programmatūrai lietotājiem jānodrošina vienotā koordinātu sistēma un jāspēj apsvērt ēku projekta orientācija attiecībā pret patiesajiem ziemeļiem. Nav nozīmes tam, vai sadarbība notiek tikai Renga programmatūrā vai dažādos BIM risinājumos. Otrais scenārijs ir iespējams, pateicoties efektīvai datu apmaiņai, izmantojot atvērta faila formātu IFC. Sadarbojoties dažādos BIM risinājumos, datu pārvaldības programmatūrā, piemēram, Pilot-BIM, jāveic automatizēti mezgli un konsolidētā BIM modeļa ekspertu novērtējums. Pateicoties ieviestajam atbalstam jaunajām īpašajām īpašībām, kas ļauj no jauna definēt objektu relatīvo izvietojumu un orientāciju IFC (8. attēls).

8. attēls. Apbūves koordinātas attiecībā pret objektu

Jaunu īpašo IFC īpašību atbalsts ļauj arī norādīt Renga modeļa ģeogrāfisko atrašanās vietu un koordinēt ar ĢIS programmatūru, izmantojot IFC formātu.

Turklāt Renga izstrādes komanda ir ievērojami paplašinājusi 3D objektu importēšanas funkcionalitāti ar IFC ģeometriskiem attēlojumiem. Šajā laidienā mēs pievienojām 30 ģeometriskus attēlojumus. Tas ļaus Rengā strādājošajiem projekta dalībniekiem bez cīņas izsekot un izlasīt visas modelī veiktās izmaiņas dažādās BIM programmatūrās. Šajā rakstā mēs esam iepazīstinājuši jūs ar Renga 4.4 izlaišanas galvenajām funkcijām. Mūsu izstrādātāji ieviesa jaunus rīkus un uzlabojumus, kas palīdz ģenerēt konsekventus, saskaņotus un pilnīgus uz modeļiem balstītus ēkas dizainus un dokumentāciju.

Lejupielādējiet Renga izmēģinājuma versiju tūlīt un izmantojiet visus rīkus un funkcionalitāti, kas ļaus jums uzlabot projekta rezultātus.