Jauna ēra programmatūrai Renga

Kam pieder informācija, tam pieder pasaule. Renga veicina īpašumtiesības uz visu BIM modeļa informāciju. Tātad jaunajā laidienā lietotāji varēs lietot formulas tieši objekta pielāgotajos atribūtos. Nozīmīgi jauninājumi šajā laidienā aizved mūs uz skaitļu un salikto atribūtu laikmetu. Tas, kā arī rasējumu kopēšana projekta ietvaros un ārpus tā, palīdzēs kompleksajam projektam kopumā. Projekta tehnoloģiskās sadaļas ieviešanai palīdzēs arī vairākas jaunas sistēmas iespējas. Un, protams, ir vērts atzīmēt metāla konstrukciju specifikāciju problēmu risinājumu.

Apkopot, izjaukt un saskaitīt!

Tabulu formas saskaņā ar standartiem rasējumu dokumentācijas projektēšanai vienmēr ir vajadzīgas un joprojām prasa dažas sarežģītas grupas. Piemēram, metāla konstrukciju sadaļā vainojamas nosūtīsanas zīmes un to kombinācijas. Jaunajā laidienā pēc Asambly uzlabojumiem un aprēķināto atribūtu parādīšanās šādas sarežģītas pārskatu formas var atrisināt ar asociatīvām specifikācijām.

Velmēta metāla specifikācija saskaņā ar veidlapu, kas automātiski iegūta specifikācijā no 3D modeļa.

Aprēķinātie atribūti nenoliedzami paver bezgalīgas iespējas dizaineriem praktisku inženiertehnisko problēmu risināšanā, pamatojoties uz Rengas digitālās informācijas modeli.

Tā, piemēram, ar izteicienu (formulu) palīdzību arhitekts varēs aprēķināt logu iekšējo un ārējo nogāžu, palodžu un bēgumu apdares laukumus, neprasot papildu šo zonu modelēšanu.

Pielāgotas loga īpašības, kas automātiski ģenerē vērtību, izmantojot norādītās izteiksmes

Piemēram, konstruktors varēs saņemt šādus parametrus:

Armatūras elementu specifikācija

Un arī, lai atrisinātu pazīstamo armatūras pārklāšanās problēmu, neapgrūtinot manuāli izlikt pārklāšanās stieņus.

Formulu izmantošana, lai ievadītu koeficientu stiegrojuma pārklāšanai

Modelēšana ir kļuvusi "tehnoloģiski attīstīta"

Sākotnēji Renga tika tirgota kā instruments arhitektiem, dizaineriem un ēku dzīvības atbalsta inženieriem. Bet būvniecības projektos ir daudz īpašu uzdevumu un īpašu sadaļu. Tātad rūpnieciskajā būvniecībā tehnoloģiskās sadaļas izstrāde nāk virsū. Tehnologi sāka strādāt ar Renga pirms vairākiem gadiem un izteica vairākus vēlējumus uzlabot viņu uzdevumu rīkus. Īsāk sakot, būtība sakrīt ar spēju projektos izmantot unikālu tehnoloģisko aprīkojumu, kas sastāv no pielāgotiem / iegādātiem komponentiem.

Pakāpeniski mēs esam īstenojuši visus šos priekšlikumus. Pirmkārt, programma ieviesa iespēju izmantot komandas “Element” un “Model Line” režīmā “Montāža”. Tad precīzākai pozicionēšanai kļuva iespējams pieķerties pie “Montāžā” ievietoto elementu malām / virsmām. Jaunajā laidienā papildus iepriekšminētajam tika pievienota iespēja pieķerties elementu malām / sejām un 3D skatā, strādājot 3D mērījumu režīmos. Kopā tas ļaus jums izveidot kompozītmateriālu aprīkojumu un savienot to ar ēkas inženiertehniskajām sistēmām. Tagad ir viegli uzstādīt savienojuma punktu tieši vajadzīgajā vietā. Turklāt dizainers varēs precīzāk ievietot pamatu iekārtai. Procesa inženieris varēs ne tikai projektēt nepieciešamo aprīkojumu, bet arī pareizi noformēt dokumentāciju, specifikācijā parādot, no kurām detaļām šī iekārta sastāv.

Saistīšana ar tehnoloģisko aprīkojumu, kas importēts Rengā kā “elements”

Kā tas bieži notiek CAD un BIM pasaulē, jauno funkcionalitāti darbā varēs izmantot ne tikai procesa inženieri, kas to izgatavojuši. Arhitektiem būs vairāk iespēju, organizējot mēbeles dizaina projektā. Dizaineri varēs ātri aizpildīt modeli ar aparatūru vai iegultām detaļām. Dzīvības atbalsta sistēmu inženieri, kā arī tehnologi izmanto ne tikai “vietējās” parametriskās iekārtas, bet arī importētās. Tāpēc jauninājumi viņiem arī palīdzēs.

Darba standartizācija ar ēkas informācijas modeli

Attīstoties BIM pasaulē, aizvien lielāka uzmanība tiek pievērsta standartizācijai. Tam tiek rakstīti normatīvie dokumenti, izveidoti noteikumi informācijas modeļa veidošanai un attēlošanai, veidnes un citi normatīvie dokumenti. Visi šie standarti ir vērsti uz mijiedarbības uzlabošanu gan starp projekta dalībniekiem, gan ar pārbaudes un kontroles struktūrām. Tajā pašā laikā IFC formāts ir pieņemts kā apmaiņas formāts šādai mijiedarbībai, kas nozīmē, ka BIM sistēmām, kas ievieš informācijas modelēšanas tehnoloģiju, jāatbilst atklātā datu pārraides standartam.

Izlaižot jauno laidienu, Renga tagad pilnībā atbilst IFC4 RV – 1.2, kas balstīts uz starptautisko atvērto datu pārraides standartu – ISO 16739-1: 2018.

Produktivitātes pieaugums

Iepriekš dizaineriem nācās saskarties ar ilgstošu informācijas modeļa atjaunošanu, kad lietotājs nomainīja vienu vai vairākus objektus. Tagad loģika ir mainīta, un visas izmaiņas tiek veiktas uzreiz, nospiežot taustiņu “Enter”.

Turklāt, pilnveidojot jauno IFC eksporta izlaidumu, atkārtoti izmantojamā montāžas ģeometrija ļauj padarīt kompaktu galīgo IFC no Renga, samazinot faila svaru. Dažos tas gandrīz dubultojās. Tas ir arī svarīgs punkts, nokārtojot valsts eksāmenu, kur prasības ietver norādi par failu lieluma ierobežošanu.

Efektīva rasējumu kopēšana projektā un starp projektiem

Kopēšana ir viens no lielākajiem cilvēku izgudrojumiem datoru pasaulē, kas ietaupa laiku, tāpēc Renga mēs turpinām paplašināt šīs komandas izmantošanu. Iepriekšējos izlaidumos bija iespējams kopēt tabulas, specifikācijas un mezglus ne tikai viena projekta ietvaros, bet arī starp vairākiem projektiem ar pielāgotiem filtriem, fontiem, grupējumiem utt. Šajā laidienā lietotāji tagad var arī kopēt rasējumus. Šajā gadījumā kopā ar zīmējumu tiek kopēti lapas parametri ar norādīto noformējuma stilu, skata displeja stilu, tabulu, specifikāciju, tekstu utt. Jaunā funkcija ļaus dizaineriem ietaupīt milzīgu laiku, sagatavojot rasēšanas dokumentāciju.

Projektā izveidoto rasējumu kopēšana

Ievērības cienīgs ir fakts, ka, neraugoties uz komandu “Kopēt” sniegtajām ērtībām, dažās BIM sistēmās zīmējumu kopēšana vēl nav ieviesta.

Vai jūs neticat, ka Renga BIM sistēma spēj pārspēt konkurentus? Lejupielādējiet jauno laidienu un pārliecinieties.