• Renga BIM
  • Kā eksportēt 3D modeli no programmas Renga?

Kā eksportēt 3D modeli no programmas Renga?

Ja strādājat Rengā, tad agrāk vai vēlāk jūs saskarsities ar jautājumu par modeļa pārnešanu uz citu sistēmu, kas darbojas ar 3D ēkas modeli.
Lai jūs neapjuktu formātu dažādībā un pirmajā reizē izdarītu pareizo eksporta formāta izvēli, esam sagatavojuši īsu pārskatu.

Komandas eksportēšanai dažādos formātos atrodas galvenā paneļa izvēlnē Eksportēt. Pēc komandas Eksportēt uz 3D atlasīšanas šajā izvēlnē ir pieejami OBJ un Collada formāti modeļa pārsūtīšanai vizualizācijai, STL formāts 3D drukāšanai un C3D, JT, ACIS, STEP un Parasolid apmaiņai ar datorizētām projektēšanas sistēmām.

Apskatīsim tuvāk, kuru no šiem formātiem un kādā gadījumā ir vērts izvēlēties.
Eksportējot uz OBJ un Collada formātiem, Renga lietotās tekstūras tiek saglabātas blakus modelim. Tādējādi modeļi, kas iegūti, importējot, saglabās visus datus no Renga modeļa, ko var nolasīt vizualizācijas sistēmas. Saskaņā ar lietotāju pieredzi Collada (*.dae) formāts ir piemērotāks modeļa pārsūtīšanai uz Twinmotion un Lumion.
Eksportējot uz C3D, JT, ACIS, STEP un Parasolid cieto modeļu apmaiņas formātiem, ēkas struktūra tiek saglabāta, taču tā var izskatīties atšķirīgi atkarībā no atlasītā eksporta formāta.

Piemēram, nereti ir nepieciešams masīvu ēkas modeli pārnest uz mehānisko CAD sistēmu, lai radītu vidi ap iekārtu, veiktu mērījumus. Turklāt šādās sistēmās, jo īpaši KOMPAS-3D, ir iespējams iegūt modeļa 3D sadaļu un tā standarta projekcijas.
Tā kā Renga atbalsta daudzus cietos formātus, atkal kļūst jautājums par pareizās eksportēšanas opcijas izvēli.

Ja modeli nepieciešams nosūtīt klientam, izvēlieties C3D formātu, viņš to varēs novērtēt C3D skatītājā. Izvēlieties arī C3D, ja jūsu uzņēmums izmanto KOMPAS-3D. Un, lai modeli pārsūtītu uz citām dizaina sistēmām, izvēlieties formātu, kuru šī sistēma labāk nolasa. Ja sistēma atbalsta visus formātus, tad iesakām izvēlēties JT, jo tas ir modernākais un kompaktākais no visiem.
Ja nepieciešams pārsūtīt modeli, lai to apvienotu ar citu disciplīnu modeļiem vizuālai pārbaudei vai sadursmes noteikšanai, aprēķiniem, pārbaudei, izmantojiet eksportēšanu uz IFC4 formātu.

IFC ir formāts, ar kuru var iegūt visu nepieciešamo informāciju par būvniecības objektu. Tāpēc Rengā eksportam uz IFC, atšķirībā no eksporta uz 3D formātiem, ir iestatījumu kopa, kas ļauj iegūt pilnīgi atšķirīgus Rengā izgatavotā modeļa attēlojumus atkarībā no uzdevuma.
Pēc noklusējuma Renga ir konfigurēts eksportēšanai uz atsauces skatu, kas paredzēts:
🔹 dažādu disciplīnu IFC modeļu apvienošana vizuālai pārbaudei;
🔹 sadursmes noteikšana;
🔹 lejupielādēt saistīto saistītā speciālista modeli;
tilpuma aprēķins;
🔹 izmantojot IFC modeli, lai izveidotu saiti ar būvniecības grafiku;

IFC modeļa prezentēšana plašākai auditorijai.
Atsauces skats nav paredzēts, lai mainītu iegūtā modeļa ģeometriju.
Tāpēc, ja plānojat nosūtīt modeli uz citu sistēmu pilnveidošanai vai jums ir nepieciešams paplašināts rekvizītu kopums, jums būs jāizpēta un jāmaina eksportēšanas iestatījumi.
Ceram, ka Renga importa/eksporta informācija palīdzēs ātri izlemt par labu vienam vai otram formātam, atkarībā no Jūsu vajadzībām.
Un, ja vēl neesat mēģinājis izstrādāt dizainu Rengā, lejupielādējiet izmēģinājuma versiju šeit