• Renga BIM
  • Renga: aizpildām rakstlaukumus rasējumā
renga

Renga: aizpildām rakstlaukumus rasējumā

Tagad projektētāji var automātiski aizpildīt rakstlaukumus, savā darbā izmantot jaunās rīka Assemble iespējas, kā arī “nogriezt visu lieko”, apgriežot sienas ar kāpnēm un kāpnes ar sijām un kolonnām.

Veidojot šo Rengas versiju, mēs turpinājām realizēt uzdevumu no Renga ceļveža projekta dokumentācijas rīku izstrādei, kuru sākām gada sākumā. Tagad papildus spējai automātiski izveidot un izvietot rakstlaukumus uz rasējuma lapām, lietotāji var aizpildīt virsraksta bloku un papildu zīmogu laukus gan automātiskajā, gan manuālajā režīmā. Piemēram, rakstlaukumu ar datiem, kas tiek izmantoti visās lapās (projekta kods, projekta nosaukums, organizācijas nosaukums utt.), automātiski var iegūt sadaļā “Informācija par projektu”. Lauki, kas mainās no lapas uz lapu (nosaukumi uz lapas, projekta autoru vārdi utt.), katrā lapā tiek aizpildīti manuāli. Zīmīgi, ka šo lauku aizpildīšanai lietotājiem nav nepieciešamas programmēšanas prasmes. Pietiek norādīt parametra nosaukumu, kura vērtība automātiski tiks aizstāta virsraksta bloka vai papildu kolonnas laukā. Tas paātrinās darbu pie rasējumu dizaina un samazinās kļūdu iespējamību. Jebkurš speciālists varēs ātri sastādīt dokumentāciju savai sadaļai, norādot projekta autoru, izdošanas datumu.

Renga: заполняем штампы

Automātiska rakstlaukuma aizpildīšana

Заполнение полей штампов прямо на чертеже

Rakstlaukuma aizpildīšana tieši rasējumā

Mēs cenšamies vienkāršot projektētāju darbu ne tikai dokumentācijas sagatavošanā, bet arī modelēšanā. Šajā laidienā tika izveidots rīks “Assamble”, jo ar tā palīdzību Rengā tiek atrisināts liels skaits uzdevumu. Pirmkārt, tika ieviesta iespēja attēlot daudzslāņu sienas un grīdas “Assamble”. Šis jaunums būs pieprasīts īpaši tiem, kuri projektā izmanto sendvičpaneļus.
Отображение многослойной конструкции стены в сборке на чертеже

Daudzslāņu sienas konstrukciju montāžas attēlojums rasējumā

Otrkārt, mēs ļāvām savienot sienas kopā. Pateicoties tam, lietotāji varēs, piemēram, izveidot ventilācijas vienības ar noteiktiem aizsargslāņiem un apdari, savienojot sienas vienu ar otru.
Отображение сопряжения многослойной конструкции стены в сборке на чертеже.

Daudzslāņu konstrukcijas sienu montāža rasējumā.

Treškārt, ir pievienots rīks Element. To savā darbā izmantos speciālisti, kuri projektē rūpniecības ēkas ar lielu daudzumu tehnoloģiskā aprīkojuma. Viņiem nebūs grūti izveidot nepieciešamo instalācijas instanci “Assamble”, ievietot to modeļa telpā un, ja nepieciešams, savienot ar dzīvības atbalsta sistēmām. Arī šis rīks būs noderīgs iekšējo sistēmu inženieriem, jo ​​tagad viņi varēs strādāt ar importētajām inženiertehniskajām iekārtām nevis kā atsevišķiem elementiem, bet gan komplektā. Inženieri, kas nodarbojas ar monolītā dzelzsbetona armēšanu, varēs izmantot jauno funkcionalitāti: tagad viņi ar Renga instrumentiem var modelēt sarežģītas formas konstrukciju, cietā formātā ievietot to “Assamble” un nostiprināt ar atsevišķiem stieņiem.
Использование инструмента «Элемент» в сборке для создания технологического оборудования

Rīka Element izmantošana tehnoloģiska aprīkojuma montāžā

Pēc lietotāju pieprasījuma ir pievienota sienu apdare ar kāpnēm un rampām. Tagad projektētāji varēs viegli izveidot nesošu sienu zem pakāpieniem un pat izveidot tā saucamo Harija Potera istabu kā skapi zem kāpnēm.
Renga: заполняем штампы

Automātiska sienas piegriešana zem kāpnēm (kreisajā pusē ir modelis Rengā, labajā pusē ir kadrs no filmas “Harijs Poters un filozofu akmens”).

Kāpnes nogriež sienas, bet nenogriež sijas un kolonnas. Kolonnas un sijas, jumti un kolonnu pamati – nav nepieciešams apgriezt zem kāpnēm atbilstoši konstrukcijas un arhitektūras projektēšanas noteikumiem. Bet praksē problēma bieži rodas, kad ar šiem priekšmetiem ir jāizgriež kāpnes un rampas. Tieši šādiem uzdevumiem Renga ir ieviesusi iespēju nogriezt kāpnes un rampas ar sijām, kolonnām, jumtiem un kolonnu pamatiem.
Renga: заполняем штампы

Automātiska kāpņu apgriešana zem kolonnas

Lai praksē izmēģinātu līdz šim ieviestās sistēmas iespējas, lejupielādējiet programmu Renga un izveidojiet savu projektu.