Renga BIM

BIM sistēma arhitektiem

BIM sistēma arhitektiem

Arhitektūra BIM projektā

Viena lietotāja licence (neierobežota):
1200 € + PVN

Izmēģini programmu ar pilnu funkcionālu bez maksas!

Skicēšana, konceptuāla dizaina izveide

Sākotnējā projektēšanas stadijā arhitektam ir nepieciešams rīks, kas ļaus viņam ātri un viegli simulēt nākamās ēkas izskatu.

Darbs Renga BIM sistēmā ir balstīts uz 2 pamatprincipiem – dizains 3D telpā (ātram un vizuālam rezultātam) un vienkāršs uz kontekstu orientēts interfeiss (ērtai un vienkāršai mijiedarbībai ar 3D modeli).

Arhitekts veido savu ēku 3D skatā, modelēšanai izmantojot objektu rīkus (sienas, sijas, logus utt.). Jebkurā laikā varat pāriet uz plānu un turpināt tur izveidot 3D modeli.

Daudzi profesionāļi ir novērtējuši šo pieeju projektēšanai un atzinuši, ka Rengas darba ātrums ir ātrāks salīdzinājumā ar citām programmām.

Arhitektūras un plānošanas risinājumu izstrāde

Lai detalizētāk izpētītu arhitektūras modeli, Renga nodrošina rīkus ātrai objektu izveidei / rediģēšanai – “Stili”, “Montāža” un “Profila redaktors”.

Tikai minūtes laikā jūs varat izveidot loga vai durvju stilu, ievietot tajā vertikālus un horizontālus postus, piešķirt būvmateriālu, definēt vērtņu atvēruma veidu, kā arī iestatīt rāmja izmērus, sijas un konstrukcijas vērtnes. Iegūto stilu var piešķirt jebkuras formas un izmēra atverēm.

Lai izveidotu sarežģītus celtniecības elementus, kas sastāv no vairākiem objektiem, ir rīks “Salikt”. Standarta Renga instrumentus (sijas, kāpnes, grīdas utt.) var izmantot, lai uzbūvētu, piemēram, skaistas kāpnes vai dizainiskas margas. Apvienojot rīkus, jūs varat strādāt ar tiem kā vienu elementu.

Pielāgotais profila redaktors ļauj uzzīmēt jebkuru parametru profilu sijām un kolonnām. Izveidojiet unikālu ēkas rāmi no saviem profiliem vai izveidojiet dekoratīvus elementus, piemēram, karnīzes, grīdlīstes, pilastrus utt.

Sadarbība kopējā projektā

Renga BIM sistēmā arhitekts, dizainers un projektēšanas inženieris strādā kopā pie viena modeļa. Katrs projekta dalībnieks vienmēr var redzēt, kādas izmaiņas ir veikuši viņa kolēģi. Šāds komandas darbs palīdz izvairīties no kļūdām, kas saistītas ar arhitektūras modeļa neatbilstību projektam vai iekšējā inženiertīkla modelim. Un arī samazina laiku risinājumu izstrādei un apstiprināšanai.

Ir ērti organizēt kopīgu datu vidi, izmantojot visaptverošu risinājumu no ASCON Pilot-BIM. Tajā jūs varat apvienot BIM modeļus, kas izveidoti dažādās sistēmās, vienā kopējā informācijas modelī, izmantojot vispārējo apmaiņas formātu IFC, koordinēt un apmainīties ar uzdevumiem starp projekta dalībniekiem gan komandā, gan ar kolēģiem, kuri izveido savas projekta dokumentācijas sadaļas citās BIM sistēmās. Informācijas apmaiņu var veikt arī ar CAD sistēmām, izmantojot rasējumus DWG / DXF formātā.

Automātiskais specifikācijas un darba apjoma aprēķins

Lai precīzi aprēķinātu ēkas apjomus un materiālu daudzumu Rengā, ir rīks “Specifikācijas”. Tas automātiski apkopo datus no 3D modeļa objektiem un ģenerē atskaites par tiem tabulas veidā. Šajā gadījumā, mainoties 3D modelim, specifikācijas tiek automātiski pārrēķinātas.

Arhitekts var izveidot savas specifikācijas vai izmantot gatavas veidnes.

Programmā jau ir veidnes, kas konfigurētas saskaņā ar GOST, “Telpu izskaidrošana” un “Logu un durvju atvērumu aizpildīšanas specifikācija”. Jūs varat mainīt BOM veidu, grupēt pēc dažādiem rekvizītiem, lietot filtrus, pievienot pielāgotus rekvizītus.

Lai iegūtu pareizos telpu apdares apjomus, programmai ir veidne “Telpu apdares saraksts”, kurā automātiski tiek apkopoti aprēķinātie telpu raksturlielumi: sienu laukums, grīdas laukums / griesti, cokolu garums mīnus atveres norobežojošajās konstrukcijās.

Efektīva projekta prezentācija klientam

Lai sagatavotu prezentācijas materiālus, jūs varat izveidot augstas kvalitātes fotoreālistiskus attēlus (renderus), pielietojot faktūras un piešķirot materiālus. Šim nolūkam SIA PICTOREX ir izstrādājis lietojumprogrammu Artisan Rendering, kuru var instalēt ar programmu Renga.

Turklāt Rengai ir iespēja eksportēt 3D modeli uz 3D grafikas formātiem – OBJ, DAE, STL, lai atveidotu populārās programmās 3Ds Max, Blender, Lumion u.c. Lai izveidotu trīsdimensiju izkārtojumu, varat izdrukāt ēkas modeli uz 3D printera, eksportējot to STL formātā.

Papildus 3D grafikas triangulācijas formātiem Rengā ir iespējams eksportēt 3D modeli uz cietiem ģeometrijas formātiem precīzai attēlošanai – slavenākie no tiem ir C3D, JT, STEP un citi.

Visefektīvākais veids, kā prezentēt projektu klientam, ir virtuāla pastaiga pa 3D modeli ar virtuālās realitātes (VR) brillēm. Renga programma sazinās ar Occulus Rift VR brillēm. Uzvelkot tos, jūs varat savām acīm redzēt nākotnes ēku, novērtēt arhitekta plānu un pieņemtos tehniskos risinājumus.

3DConnexion 3D manipulators, kas, tāpat kā VR brilles, ir integrēts Renga, palīdzēs jums virtuāli pastaigāties pa ēku.

Projektēšanas un darba dokumentācijas reģistrācija

Iebūvētais zīmējumu redaktors ļauj izveidot dizaina / darba dokumentācijas komplektu. Redaktora rīki ir paredzēti, lai pēc iespējas automatizētu zīmējumu ražošanu. Ēkas galvenie skati (plāni, pacēlumi, sekcijas) tiek automātiski izveidoti no 3D modeļa.

Un ar dizaina rīku palīdzību jūs varat ātri sastādīt zīmējumu gan saskaņā ar Krievijas standartiem SPDS rasējumu projektēšanai, gan saskaņā ar starptautisko ISO.

Displeja stili ļauj pielāgot zīmējumos redzamo objektu redzamību un detalizācijas pakāpi. Tādējādi no viena skata, piemēram, plāna, jūs varat iegūt vairākus rasējumus: mūra plānu, aprīkojuma izvietošanas plānu, evakuācijas plānu, siju un kolonnu plānu utt.

Tāpat mijiedarbībai ar citām CAD sistēmām (piemēram, AutoCAD) ir iespējams eksportēt / importēt rasējumus DWG / DXF formātā.

Zīmējumu izgatavošanai papildus drukāšanai uz papīra varat izmantot zīmējumu sērijveida eksportu no Renga uz PDF, DWG un DXF formātiem.

Ātra izmaiņu veikšana projektā

Jebkurā dizaina posmā vienmēr ir izmaiņas. Renga BIM sistēma nodrošina arhitektam instrumentus, kas palīdz mazināt centienus veikt izmaiņas dizainā.

Neatkarīgi no tā, vai sekojat grīdas plānam vai izstrādājuma rasējumam, jūsu norādītie izmēri izsekos 3D modeļa izmaiņām. Neatkarīgi no tā, vai pārvietojat nodalījumu plānā vai maināt loga augstumu, izmēri tiks automātiski pārrēķināti.

Telpas vienmēr būs saistītas ar apkārtējām struktūrām. Mainot telpu izmērus plānā, grīdas, sienu un griestu laukumi tiek automātiski pārrēķināti.

Datu pārsūtīšana tehnisku aprēķinu veikšanai

Rengā izveidoto BIM modeli papildus 3D ģeometrijai var aizpildīt ar informāciju par būvmateriālu fizikālajām īpašībām (materiāls, blīvums, siltumvadītspēja), par telpu iekšējās apdares veidiem un fasāžu ārējo apdari.

Šos datus kopā ar 3D modeli var pārsūtīt uz trešo pušu projektēšanas lietojumprogrammām un veikt ārējo norobežojošo konstrukciju siltumtehnikas aprēķinus vai dabiskā apgaismojuma aprēķinu tajās.

Lai to pārsūtītu uz dizaina lietojumprogrammām, Renga BIM modeli var eksportēt IFC formātā.

Pilnībā funkcionāla Renga versija jūsu komerciālajiem projektiem 60 dienas bez maksas!

Uzstādiet un projektējiet!

Atbalsts un apmācība

Video

Vebināra ieraksti un citi noderīgi video

Atsauces

Atbildes uz visiem jautājumiem, ko Renga var darīt

Atjaunināšanas centrs

Pārbaudiet, vai jūsu versija ir atjaunināta!

Apmācība un sertifikācija

Mācieties patstāvīgi vai autorizētā mācību centrā!

Tehniskais atbalsts

Ir problēma? Mēs jums palīdzēsim!

Tehniskās prasības

Minimālās sistēmas prasības uzstādīšanai

Projekti programmā Renga

Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka ar biroja telpām

Kušnarevs Oļegs, Koroļevs Andrejs

Astoņi pret četriem

Takhtarovs Aleksandrs

Brīvdienu māja

Korolevs Andrejs

Tehniskās prasības

Renga minimālās sistēmas prasības:

 • Procesors: 64 bitu (x64) procesors ar 2 GHz vai lielāku pulksteņa ātrumu
 • Atmiņa: 4 GB (64 bitu sistēmai) brīvpiekļuves atmiņa (RAM) vai lielāka
 • Video adapteris: grafiskā ierīce DirectX 11
 • Monitors: 1280 x 1024 ar True Color atbalstu
 • Datora pele ar divām pogām un klikšķināmu ritināšanas ritenīti
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10 (64 bitu)

Ieteicamās sistēmas prasības Rengai:

 • Procesors: 4 kodolu Intel® Core ™ i5, i7 vai līdzvērtīgs 64 bitu procesors, 3 GHz vai ātrāks
 • Atmiņa: 16 GB vai vairāk brīvpiekļuves atmiņas (RAM)
 • Video adapteris: NVidia GTX 77x grafikas ierīce (piemēram: GeForce® GTX ™ 970, GeForce® GTX ™ 980, GeForce® GTX ™ 780) vai AMD® ekvivalents ar DirectX 11 ar Shader Model 4.0 vai jaunāku
 • Monitors: 1920 x 1080 ar True Color atbalstu
 • Datora pele ar divām pogām un klikšķināmu ritināšanas ritenīti
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10 (64 bitu)

Ieteicams izmantot NVIDIA grafikas kartes

Ieteicamās sistēmas prasības Renga Collaboration Server:

 • Procesors: 64 bitu (x64) procesors ar takts frekvenci 3,1 GHz vai lielāku
 • Atmiņa: 16 GB vai vairāk brīvpiekļuves atmiņas (RAM)
 • Tīkla adapteris: Ethernet (100 / 1000baseT PHY / MAC)
 • Cietais disks: atkarīgs no projekta skaita un lieluma (vidēji viens vidējais projekts serverī = 100 MB)
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows Server 2012 vai jaunāka