Renga BIM

BIM sistēma apkures inženieriem

BIM sistēma apkures inženieriem

Izveidojiet labākos inženiertehniskos risinājumus BIM projekta ietvaros

Viena lietotāja licence (beztermiņa): 1200 € + PVN

Izmēģini programmu ar pilnu funkcionālu bez maksas!

Apkures sistēmas projektēšana

Rengā jūs varat izveidot informācijas modeļus apkures sistēmām un ēku un būvju siltuma punktus. Renga rīki ļauj maksimāli automatizēt inženiera darbības pieplūdes un atpakaļgaitas cauruļvadu projektēšanas un izbūves procesā, aizpildot modeli ar attiecīgo sadaļu inženiertehniskiem datiem un saņemot 2D rasējuma dokumentāciju.

Datu vākšana un saņemšana

Apkures sistēmas un siltumtīklu dizains programmatūrā Renga paredz 2 darba scenārijus.

Pirmajā speciālists no arhitekta vai pasūtītāja saņem trīsdimensiju modeli (IFC) un sāk darbu pie atbilstošās sadaļas modelēšanas. Integrētā arhitektūras un būvniecības sistēma Renga īsteno sadarbības mehānismu. Programma ļauj apkures inženieriem paralēli strādāt pie projekta ar arhitektiem un inženieriem. Projekta dalībnieki strādā ar jaunāko informāciju par 3D modeli, savlaicīgi saskaņojot savā starpā pieņemtos lēmumus.

Otrajā scenārijā dizainers saņem 2D rasējumus no arhitekta vai inženiera, patstāvīgi izveido 3D modeli inženierkomunikācijām, izmantojot piedāvātos rīkus, un pēc tam aizpilda to ar siltumapgādes objektiem. Kā apakšklāju ir iespējams izmantot 2D rasējumus PDF un vai DWG formātā.

Slodžu apreķināšana

Informācijas modelis ļauj inženieriem un arhitektiem ievadīt visus nepieciešamos datus par katru ēkas elementu, lai nākotnē tos varētu izmantot pārējie projekta dalībnieki. Tādējādi apkures sistēmu speciālistiem ir iespēja nekavējoties saņemt nepieciešamo informāciju par telpu, ārējo un iekšējo norobežojošo konstrukciju mērķi un izmēriem, izmantotajiem materiāliem, esošo komunikāciju stāvokli un daudz ko citu. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem, tiek noteiktas dažādu ēkā esošo telpu vajadzības pēc apkures sistēmām, un tiek veikti inženiertehniskie aprēķini, piemēram, nosakot siltuma jaudu.

Aprīkojuma izvietojums

Atbilstoši apzinātām vajadzībām dažādās ēkas telpās apkures sistēmās inženieri veic iekārtu izvēli un izvietošanu visā projektētās iekārtas modelī. Viena no Renga priekšrocībām ir speciālistu darba neatkarība no siltumtīklu objektu “neaizpildītajiem” katalogiem. Programma īsteno universālu rīku “Stili”, kas ļauj jums izveidot visu nepieciešamo aprīkojuma veidu no jebkura ražotāja. Dažu minūšu laikā, mainot sistēmas tipa parametrus, lietotājs saņem projektā nepieciešamo elementu.

Tajā pašā laikā, modelī ir iespējams importēt trīsdimensiju objektus, kurus inženieris var izmantot izveidotajā modelī. Šim nolūkam sistēmu var integrēt ar citiem programmatūras produktiem un importēt .ifc, .c3d ,. step, .sat, .iges utt. Turklāt Renga piedāvā vadošo inženiertehniskās apkures iekārtu ražotāju gatavos katalogus.

Tīklu cauruļvadu ieklāšana

Apkures sistēmu un siltumtīklu cauruļvadu izvietošanu veic unikālais rīks Renga “Automātiskā maršrutēšana”. Rīks patstāvīgi veic cauruļvadu ieklāšanu, kā arī aprīkojuma pievienošanu tiem saskaņā ar inženiera noteiktajiem noteikumiem. Īpašā režīmā, ko sauc par “Sistēmas projektētāju”, lietotājs parāda objektu savienošanas secību, nosaka nobīdi no grīdas un sienu līmeņa, un paralēli savām darbībām modelī tiek uzbūvēts atbilstošais apkures ceļš. Tam automātiski tiek piešķirtas dizainera norādītās caurules un veidgabali, kas tiek ievietoti rotācijas un pieveinojuma vietās.

Šādi speciālista darbības tiek maksimāli samazinātas un laiks lēmuma pieņemšanai par tīkla elementu telpisko konfigurāciju tiek samazināts, jo būvniecības procesā programma ņem vērā arhitektūras sadaļas objektus: sienu, pamatu, siju, kolonnu, logu un durvju atveres. Rezultātā izveidotais modelis skaidri parāda visu apkures sistēmas elementu atrašanās vietu ēkas telpās un aprīkojumu atsevišķos siltuma punktos, kā arī to novietojumu attiecībā pret otru. Tas palīdz izvairīties no kļūdām, saskaņojot un sasaistot projekta un darba dokumentācijas sadaļas.

Automātiski aprēķini

Siltumtīklu aprēķinu moduļi tiek veidoti ārējās lietojumprogrammās un partneru aprēķinu kompleksos. Tas ļauj neierobežot lietotājus noteiktu sistēmu izvēlē. Programma ļauj dizainerim ielādēt gatavus aprēķinus tabulas formā un ņemt tos vērā, sagatavojot dokumentāciju.

Automātiskā specifikācijas uzskaite

Lai precīzi aprēķinātu visus Apkures sistēmu un siltumtīklu elementus, Rengai ir rīks “Specifikācijas”. Tas automātiski apkopo informāciju no 3D modeļa objektiem un ģenerē projektētājam nepieciešamās specifkācijas. BOM jeb specifikācijas ir “sasaistītas” ar 3D modeli un tiek automātiski pārrēķinātas, tiklīdz modelī ir veiktas izmaiņas.

Projektēšanas un darba dokumentācijas reģistrācija

Renga ir izveidota, lai izsniegtu dokumentāciju par apkures sistēmām un siltumtīkliem saskaņā ar Eirupas un  Krievijas Federācijas teritorijā spēkā esošajiem standartiem. Izstrādātās veidnes ļauj dizainerim ātri un kompetenti noformēt rasējumu lapas saskaņā ar SPDS.

Lietotājiem piedāvātie rīki ļauj automātiski ģenerēt nepieciešamos plānus, kā arī siltumtīklu aksonometriskās projekcijas saskaņā ar GOST 21.602-2016, kur tiek ievērotas zīmēšanas skalas un visi elementi tiek attēloti saskaņā ar parastajiem grafiskajiem simboliem. Projektējot apkures sadaļu, var izmantot  cauruļvadus un iekārtu detaļas.

Sadarbība kopējā projektā

Renga BIM sistēmā arhitekts, inženieris, būvnieks un komunālo pakalpojumu plānotājs kopā strādā pie viena modeļa. Katrs projekta dalībnieks vienmēr var redzēt, kādas izmaiņas ir veikuši viņa kolēģi. Šāds komandas darbs palīdz izvairīties no kļūdām, kas saistītas ar arhitektūras modeļa neatbilstību projektam vai iekšējā inženiertīkla modelim. Un arī samazina laiku risinājumu izstrādei un apstiprināšanai.

Ir ērti organizēt kopīgu datu vidi, izmantojot visaptverošu risinājumu no ASCON Pilot-BIM. Tajā jūs varat apvienot BIM modeļus, kas izveidoti dažādās sistēmās, vienā kopējā informācijas modelī, izmantojot vispārējo apmaiņas formātu IFC, koordinēt un apmainīties ar uzdevumiem starp projekta dalībniekiem gan komandā, gan ar kolēģiem, kuri izveido savas projekta dokumentācijas sadaļas citos BIM. sistēmas …. Informācijas apmaiņu var veikt arī ar CAD sistēmām, izmantojot rasējumus DWG / DXF formātā.

Pilnībā funkcionāla Renga versija jūsu komerciālajiem projektiem 60 dienas bez maksas!

Uzstādiet un projektējiet!

Atbalsts un apmācība

Video

Vebināra ieraksti un citi noderīgi video

Atsauces

Atbildes uz visiem jautājumiem, ko Renga var darīt

Atjaunināšanas centrs

Pārbaudiet, vai jūsu versija ir atjaunināta!

Apmācība un sertifikācija

Mācieties patstāvīgi vai autorizētā mācību centrā!

Tehniskais atbalsts

Ir problēma? Mēs jums palīdzēsim!

Tehniskās prasības

Minimālās sistēmas prasības uzstādīšanai

Projekti programmā Renga

Uralpromproekt ēkas rekonstrukcija

Divstāvu māja

Penthauss

Daudzstāvu dzīvojamā ēka

Tehniskās prasības

Renga minimālās sistēmas prasības:

 • Procesors: 64 bitu (x64) procesors ar 2 GHz vai lielāku pulksteņa ātrumu
 • Atmiņa: 4 GB (64 bitu sistēmai) brīvpiekļuves atmiņa (RAM) vai lielāka
 • Video adapteris: grafiskā ierīce DirectX 11
 • Monitors: 1280 x 1024 ar True Color atbalstu
 • Datora pele ar divām pogām un klikšķināmu ritināšanas ritenīti
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10 (64 bitu)

Ieteicamās sistēmas prasības Rengai:

 • Procesors: 4 kodolu Intel® Core ™ i5, i7 vai līdzvērtīgs 64 bitu procesors, 3 GHz vai ātrāks
 • Atmiņa: 16 GB vai vairāk brīvpiekļuves atmiņas (RAM)
 • Video adapteris: NVidia GTX 77x grafikas ierīce (piemēram: GeForce® GTX ™ 970, GeForce® GTX ™ 980, GeForce® GTX ™ 780) vai AMD® ekvivalents ar DirectX 11 ar Shader Model 4.0 vai jaunāku
 • Monitors: 1920 x 1080 ar True Color atbalstu
 • Datora pele ar divām pogām un klikšķināmu ritināšanas ritenīti
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10 (64 bitu)

Ieteicams izmantot NVIDIA grafikas kartes

Ieteicamās sistēmas prasības Renga Collaboration Server:

 • Procesors: 64 bitu (x64) procesors ar takts frekvenci 3,1 GHz vai lielāku
 • Atmiņa: 16 GB vai vairāk brīvpiekļuves atmiņas (RAM)
 • Tīkla adapteris: Ethernet (100 / 1000baseT PHY / MAC)
 • Cietais disks: atkarīgs no projekta skaita un lieluma (vidēji viens vidējais projekts serverī = 100 MB)
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows Server 2012 vai jaunāka