Renga BIM

Renga BIM ūdensapgādes un notekūdeņu inženieriem

Renga BIM ūdensapgādes un notekūdeņu inženieriem

Izveidojiet labākos inženiertehniskos risinājumus BIM projekta ietvaros

Viena lietotāja licence (beztermiņa): 1200 € + PVN

Izmēģini programmu ar pilnu funkcionālu bez maksas!

Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas projektēšana

Rengā jūs varat izveidot informācijas modeļus iekšējām ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām ēkām un būvēm dažādiem mērķiem. Renga rīki ļauj maksimāli automatizēt inženiera darbības ūdensapgādes un kanalizācijas ceļu ieklāšanas procesā, aizpildot modeli ar inženiertehniskiem datiem attiecīgajām sadaļām un saņemot rasējuma dokumentāciju.

Datu vākšana un saņemšana

Rengas iekšējās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu projektēšana paredz divus scenārijus.

Pirmajā speciālists no arhitekta vai dizainera saņem trīsdimensiju modeli un sāk darbu pie atbilstošās inženiertehniskās sistēmas modelēšanas. Integrētā arhitektūras un būvniecības sistēma Renga īsteno sadarbības mehānismu. Programma ļauj iekšējo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu inženieriem paralēli strādāt pie projekta ar arhitektiem un dizaineriem.

Projekta dalībnieki strādā ar jaunāko informāciju par 3D modeli, savlaicīgi saskaņojot savā starpā pieņemtos lēmumus.

Otrajā scenārijā dizainers saņem 2D rasējumus no arhitekta vai dizainera, patstāvīgi izveido 3D modeli, izmantojot piedāvātos rīkus, un pēc tam aizpilda to ar inženiertīklu objektiem. Kā apakšklāju ir iespējams izmantot 2D rasējumus.

Slodžu noteikšana

Informācijas modelis ļauj specializētiem speciālistiem ievadīt visus nepieciešamos datus par katru ēkas elementu, lai nākotnē tos varētu izmantot visi projekta dalībnieki. Tādējādi iekšējo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu speciālistiem ir iespēja nekavējoties saņemt nepieciešamo informāciju par telpu mērķi un izmēriem, raktuvju novietojumu inženierkomunikācijām, tehnoloģisko iekārtu izvietojumu un daudz ko citu. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem, tiek noteiktas dažādu ēkas telpu vajadzības ūdensapgādes un kanalizācijas tīklos, kā arī tiek veikti inženiertehniskie aprēķini, piemēram, nosakot ūdens patēriņa un ūdens novadīšanas līdzsvaru.

Aprīkojuma izvietojums

Atbilstoši dažādu ēkas telpu vajadzībām ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmās inženieri veic iekārtu atlasi un izvietošanu visā projektētā objekta modelī. Viena no Renga priekšrocībām ir speciālistu darba neatkarība no ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu objektu “neaizpildītajiem” katalogiem. Programma īsteno universālu rīku “Stili”, kas ļauj jums izveidot visu nepieciešamo aprīkojuma veidu no jebkura ražotāja. Dažu minūšu laikā, mainot sistēmas tipa parametrus, lietotājs saņem projektā nepieciešamo instanci.

Tajā pašā laikā, ja nepieciešams, modelī ir iespējams importēt trīsdimensiju objektus, kurus inženieris var izmantot izveidotajā modelī. Šim nolūkam sistēmu var integrēt ar citiem programmatūras produktiem un importēt .ifc, .c3d ,. solis, .sat, .iges utt. Turklāt Renga piedāvā vadošo inženiertehnisko iekārtu ražotāju gatavus katalogus.

Tīklu maršrutu ieklāšana

Iekšējo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu maršrutu būvniecību veic unikālais Renga rīks “Automātiskā maršrutēšana”. Viņš patstāvīgi veic cauruļvadu ieklāšanu, kā arī aprīkojuma pievienošanu tiem saskaņā ar inženiera noteiktajiem noteikumiem. Īpašā režīmā ar nosaukumu “Sistēmas projektētājs” lietotājs parāda objektu savienošanas secību, nosaka nobīdi no grīdas un sienu līmeņa, un paralēli savām darbībām modelī tiek uzbūvēts atbilstošais ūdens padeves / drenāžas ceļš. Tam automātiski tiek piešķirtas dizainera norādītās caurules un veidgabali, kas tiek ievietoti rotācijas un zaru vietās.

Tajā pašā laikā speciālista darbības tiek maksimāli samazinātas un laiks lēmuma pieņemšanai par tīkla elementu telpisko konfigurāciju tiek samazināts, jo būvniecības procesā programma ņem vērā arhitektūras sadaļas objektus: sienu, pamatu, siju, kolonnu, logu un durvju atveres. Rezultātā izveidotais modelis skaidri parāda visu ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu elementu atrašanās vietu, kā arī to novietojumu attiecībā pret otru. Tas palīdz izvairīties no kļūdām, saskaņojot un sasaistot projekta un darba dokumentācijas sadaļas.

Automātiski aprēķini

Aprēķinu moduļi iekšējiem ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem tiek veidoti ārējās lietojumprogrammās un partneru aprēķinu kompleksos. Tas ļauj neierobežot lietotājus noteiktu sistēmu izvēlē. Programma ļauj dizainerim ielādēt gatavus aprēķinus tabulas formā un ņemt tos vērā, sagatavojot dokumentāciju.

Automātiskā specifikācijas uzskaite

Lai precīzi uzskaitītu visus iekšējo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu elementus, Rengai ir rīks “Specifikācijas”. Tas automātiski apkopo informāciju no modeļa objektiem un ģenerē dizainerim nepieciešamo tabulu saskaņā ar GOST 21.110-2013, ļaujot aizmirst par manuālo aprēķinu un datu aizpildīšanu. BOM ir asociēti ar 3D modeli un tiek automātiski pārrēķināti, kad tas mainās.

Projektēšanas un darba dokumentācijas reģistrācija

Renga ir izveidota, lai izsniegtu dokumentāciju iekšējām ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām saskaņā ar Krievijas Federācijas teritorijā spēkā esošajiem standartiem. Izstrādātās veidnes ļauj dizainerim ātri un kompetenti noformēt rasējumu lapas saskaņā ar SPDS.

Lietotājiem piedāvātie rīki ļauj automātiski ģenerēt nepieciešamos plānus, kā arī ūdensapgādes un kanalizācijas inženierkomunikāciju aksonometriskās projekcijas saskaņā ar GOST 21.601-2011, kur tiek ievērotas rasēšanas skalas un visi elementi tiek attēloti saskaņā ar parasto grafiku simboli (UGO).

Sadarbība kopējā projektā

Renga BIM sistēmā arhitekts, dizainers un komunālo pakalpojumu plānotājs kopā strādā pie viena modeļa. Katrs projekta dalībnieks vienmēr var redzēt, kādas izmaiņas ir veikuši viņa kolēģi. Šāds komandas darbs palīdz izvairīties no kļūdām, kas saistītas ar arhitektūras modeļa neatbilstību projektam vai iekšējā inženiertīkla modelim. Un arī samazina laiku risinājumu izstrādei un apstiprināšanai.

Ir ērti organizēt kopīgu datu vidi, izmantojot visaptverošu risinājumu no ASCON Pilot-BIM. Tajā jūs varat apvienot BIM modeļus, kas izveidoti dažādās sistēmās, vienā kopējā informācijas modelī, izmantojot vispārējo apmaiņas formātu IFC, koordinēt un apmainīties ar uzdevumiem starp projekta dalībniekiem gan komandā, gan ar kolēģiem, kuri izveido savas projekta dokumentācijas sadaļas citos BIM. sistēmas …. Informācijas apmaiņu var veikt arī ar CAD sistēmām, izmantojot rasējumus DWG / DXF formātā.

Pilnībā funkcionāla Renga versija jūsu komerciālajiem projektiem 60 dienas bez maksas!

Uzstādiet un projektējiet!

Atbalsts un apmācība

Video

Vebināra ieraksti un citi noderīgi video

Atsauces

Atbildes uz visiem jautājumiem, ko Renga var darīt

Atjaunināšanas centrs

Pārbaudiet, vai jūsu versija ir atjaunināta!

Apmācība un sertifikācija

Mācieties patstāvīgi vai autorizētā mācību centrā!

Tehniskais atbalsts

Ir problēma? Mēs jums palīdzēsim!

Tehniskās prasības

Minimālās sistēmas prasības uzstādīšanai

Projekti programmā Renga

Divstāvu māja

Penthauss

Ēkas rekonstrukcija

Daudzstāvu dzīvojamā ēka

Tehniskās prasības

Renga minimālās sistēmas prasības:

 • Procesors: 64 bitu (x64) procesors ar 2 GHz vai lielāku pulksteņa ātrumu
 • Atmiņa: 4 GB (64 bitu sistēmai) brīvpiekļuves atmiņa (RAM) vai lielāka
 • Video adapteris: grafiskā ierīce DirectX 11
 • Monitors: 1280 x 1024 ar True Color atbalstu
 • Datora pele ar divām pogām un klikšķināmu ritināšanas ritenīti
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10 (64 bitu)

Ieteicamās sistēmas prasības Rengai:

 • Procesors: 4 kodolu Intel® Core ™ i5, i7 vai līdzvērtīgs 64 bitu procesors, 3 GHz vai ātrāks
 • Atmiņa: 16 GB vai vairāk brīvpiekļuves atmiņas (RAM)
 • Video adapteris: NVidia GTX 77x grafikas ierīce (piemēram: GeForce® GTX ™ 970, GeForce® GTX ™ 980, GeForce® GTX ™ 780) vai AMD® ekvivalents ar DirectX 11 ar Shader Model 4.0 vai jaunāku
 • Monitors: 1920 x 1080 ar True Color atbalstu
 • Datora pele ar divām pogām un klikšķināmu ritināšanas ritenīti
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10 (64 bitu)

Ieteicams izmantot NVIDIA grafikas kartes

Ieteicamās sistēmas prasības Renga Collaboration Server:

 • Procesors: 64 bitu (x64) procesors ar takts frekvenci 3,1 GHz vai lielāku
 • Atmiņa: 16 GB vai vairāk brīvpiekļuves atmiņas (RAM)
 • Tīkla adapteris: Ethernet (100 / 1000baseT PHY / MAC)
 • Cietais disks: atkarīgs no projekta skaita un lieluma (vidēji viens vidējais projekts serverī = 100 MB)
 • Operētājsistēma: Microsoft Windows Server 2012 vai jaunāka